Σ Η Μ Α Ν Τ Ι Κ Ο !!! Στο Καρναβάλι των παιδιών ΔΕ χρειάζεται να ανήκετε σε καρναβαλική ομάδα. Είναι προσκεκλημένο κάθε παιδί με την οικογένεια του, μαμάδες, μπαμπάδες, παππούδες και γιαγιάδες μα και νονούς και θειάδες! Πάρτε και τα φιλαράκια σας ή βρείτε τα εκεί!
Φέτος για πρώτη φορά διοργανώνεται το «Καρναβάλι των Παιδιών», με δράσεις και εκδηλώσεις αποκλειστικά για τους μικρούς μας καρναβαλιστές. Το «Καρναβάλι των Παιδιών» αποτελεί μια ξεχωριστή και σημαντική ενότητα του Συριανού Καρναβαλιού «Γεώργιος Σουρής» που φέτος γιορτάζει τα 40 Χρόνια του.
Το «Καρναβάλι των Παιδιών» αποτελεί μια από τις πιο ζωντανές και ελπιδοφόρες ενότητες του Καρναβαλιού και συνδέεται άμεσα και καθοριστικά με το μέλλον του καρναβαλιού, αφού μέσα από τις τάξεις του διαμορφώνεται στα παιδιά, με ευαισθησία και συγκροτημένα βήματα, η συνείδηση του σωστού αυριανού καρναβαλιστή.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ» >>
Στο «Καρναβάλι των Παιδιών», την ερχόμενη Κυριακή 10/3, στις 4 μ.μ., παίρνει θέση ο dj JuniorG που θα βάζει μουσικές όλο το απόγευμα και μέχρι να αρχίσει η συναυλία με τα Μανιτάρια.
Θα βρίσκεται στο φουαγιέ του ραδιοφωνικού σταθμού του Αιγαίο live 95,8 και θα είναι εκεί για να διαλέγει με τα παιδιά τις μουσικές. Θέλεις να ακούσεις ένα συγκεκριμένο τραγούδι; Ο Γιώργος Ρούσσος (Junior) στα decks και ο Γιώργος Ρούσσος στο μικρόφωνο, χατήρια δε χαλάνε.