Το Δ.Σ. του Συλλόγου Παροχής Φροντίδας και κατ Οίκον Νοσηλείας Σύρου στην προσπάθειά του να ενημερώνει υπεύθυνα τους συμπολίτες μας για θέματα Υγείας διοργανώνει την Τετάρτη 6/6/12 ώρα 19.15 στο Πνευματικό Κέντρο Ερμούπολης εκδήλωση με ομιλητή
τον κ.Ιωάννη Καλεμικεράκη
Καθηγητή Εφαρμογών A ΤΕΙ Αθήνας
Μέλος Ελληνικής Εταιρίας Επούλωσης Τραυμάτων και Ελκών
με θέμα: «Σύγχρονες απόψεις στην φροντίδα ελκών δέρματος (κατακλίσεις-άτονα έλκη) – Πρόληψη και θεραπεία»
Είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα που αφορά άτομα κυρίως ηλικιωμένα τα οποία αναγκάζονται από διάφορες ασθένειες η κατάγματα να μένουν πολύ καιρό στο κρεβάτι με αποτέλεσμα να παρουσιάζουν δερματικές αλλοιώσεις που αν δεν διαγνωσθούν και αντιμετωπισθούν έγκαιρα να ταλαιπωρούν τους ασθενείς και να επιβαρύνουν την κατάσταση της υγείας των.
Καλούμε ΟΛΟΥΣ τους συμπολίτες μας και ιδιαίτερα όσους έχουν τέτοια περιστατικά στην οικογένειά τους να παρακολουθήσουν αυτή την ομιλία διότι δυστυχώς η ΑΓΝΟΙΑ δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις ενώ η ΓΝΩΣΗ και η ΠΡΟΛΗΨΗ σώζουν τους συνανθρώπους μας από σοβαρές ταλαιπωρίες.
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
ΤΟ Δ.ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ